Një kamion është përmbysur në afërsi të Marvincit, duke plagosur një numër të madh emigrantësh

Policia / Foto: MPB

Një aksident trafiku ka ndodhur sonte në rrugën Udovë – Gjevgjeli, sipas informacioneve fillestare të MPB-së, kanë mbetur të lënduar emigrantë.

“Kemi marrë një telefonatë për një numër të madh të emigrantëve të lënduar – 29 persona. Dyshohet se janë vendosur në kamion, kanë qenë rreth pesëdhjetë, ky është informacioni ynë fillestar”, ka thënë Ambulanca e Kavadarit.

Urgjenca e Kavadarit, sikurse ajo e Negotinës, është thirrur për të intervenuar dhe pranuar disa nga të lënduarit. Këtë e kanë konfirmuar për MPB-në dy shërbimet e ambulancës. Shërbimi i ambulancës dërgoi një ambulancë.

Një ekip i tërë me autoambulancë është dërguar edhe nga Ambulanca e Negotinës dhe shërbimi ka qenë i gatshëm për të intervenuar më tej nëse është e nevojshme.

MPB konfirmoi se sonte në orën 18.10 është raportuar se një kamion ka dalë nga rruga në kryqëzimin e fshatit. Marvinci kah M1, rreg.rruga Gjevgjeli – Demir Kapi.

“Është konstatuar se bëhet fjalë për kamion Scania me rimorkio me targa Shkupi. Shoferi u largua me vrap dhe në vend u gjetën emigrantë. Po merren masa për zbardhjen e rastit. Kjo është fillimisht. Nesër do të ketë njoftim zyrtar”, tha MPB.

Video e ditës