Kalin me vetëm një ndeshje të humbur deri në fazën e XNUMX-të të turneut të ri në Tunizi

foto: instagram.com/kalin_ivanovskii/

Tenisti më i mirë maqedonas, Kalin Ivanovski pati një fillim të mirë në turneun e ri në Tunizi dhe arriti në raundin e XNUMX-të.

Ivanovski e mposhti lehtësisht Raphael Scheer nga Zvicra dhe me vetëm një ndeshje të humbur me 6:0 dhe 6:1 festoi fitoren 2:0. Në setin e parë, Ivanovski nuk e lejoi Schaer të fitojë asnjë lojë, ndërsa në të dytin pranoi vetëm një dhe u arrit fitore bindëse.

Në XNUMX/XNUMX, Kalin do të luajë kundër më të mirës së ndeshjes në mes Ros nga Spanja dhe Piccione nga Italia.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës