Kalin Ivanovski u eliminua në fazën e XNUMX-të në turneun në Tuluzë

foto: instagram.com/kalin_ivanovskii/

Tenisti maqedonas Kalin Ivanovski ai e përfundoi paraqitjen e tij në turneun në Toulouse me një humbje në raundin e dytë, përkatësisht në raundin e XNUMX-të.

Ivanovski nuk arriti të kalojë tenistin britanik Harry Wendelken që ishte pengesa e dytë për të në këtë turne. Setin e parë britanikët e fituan bindshëm me 6:1 dhe më pas tenisti maqedonas ngriti nivelin e lojës së tij.

Seti i dytë solli një ndeshje shumë më të pasigurt dhe u vendos në taj-breik ku Wendelken ishte më i mirë me rezultat 7:4 dhe eliminoi Ivanovskin me 2:0.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës