Kalin pa luftë doli në gjysmëfinale të Futures në Shkup

Foto: mtftennis.mk

Tenisti maqedonas Kalin Ivanovski është gjysmëfinaliste në Futures në Shkup. Ai u kualifikua pas rivalit të tij të sotëm për të hyrë në finale Mirza Basic e dorëzoi ndeshjen për shkak të dëmtimit, tendosjes së kofshës.

Meqë ra fjala, Basic dje e dorëzoi edhe ndeshjen në dyshe me Zekic, për shkak të lëndimit dhe në mëngjes ai ishte duke iu nënshtruar trajtimit mjekësor, por lëndimi nuk e lejoi të performojë.

Ivanovski nesër do të luajë me fituesin e ndeshjes në gjysmëfinale Miljan Zekiq и Ergi Kirkin.

Ivanovski nuk humbi asnjë lojë deri në çerekfinale të Futures në Shkup

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës