Cilat janë shenjat e zodiakut kur janë të sëmurë?

Anatomia, Foto: Wikimedia

Astrologjia, edhe pse një pseudo-shkencë, shpesh është shumë e saktë dhe nëse nuk është, është shumë argëtuese. Ajo ndikon në karakteristikat tona, modelet e sjelljes dhe gjërat që duam ose nuk duam të bëjmë. Mund të ndikojë gjithashtu se kush jemi ne kur kemi një sëmundje sezonale si ftohja e zakonshme ose gripi.

Argëtohuni dhe shikoni se çfarë bën shenja juaj e zodiakut kur është e sëmurë

Dash

Mos pyet asgjë Dashi kur është i sëmurë, thjesht qëndro larg. Ata shpërthejnë si kokoshka në pyetje të tilla si: a e matë temperaturën, mund të të bëj një çaj dhe si ndihesh?

Dem

Demi nuk është aspak hipokondriak, por ka një qëndrim të përshtatshëm ndaj shëndetit të tij. Në shenjën e parë të sëmundjes ai do të nxitojë te mjeku për një ekzaminim dhe do të jetë i qetë dhe i qëndrueshëm.

binjakë

Binjakët do të telefonojnë shefin e tyre herët në mëngjes për ta informuar për sëmundjen dhe paaftësinë e tij për të punuar. Por tashmë pasdite ata do të shërohen për mrekulli dhe do ta shfrytëzojnë ditën e lirë për t'u bashkuar me miqtë e tyre.

Eklipsi i Hënës në Akrep: Si do të ndikojë në shenjën tuaj të horoskopit

Kancer

I sëmurë? Kanceret nuk janë kurrë të sëmurë. Ata gjithmonë sillen sikur janë krejtësisht të shëndetshëm dhe nuk kanë nevojë për ndihmë mjekësore.

Dashuri

A janë shitur të gjitha vitaminat dhe ilaçet pa recetë të shitura në farmacinë tuaj? Ata ndoshta mblodhën Luanët. Kërkojnë zgjidhje të shpejta nga një farmaci. Ata do të bëjnë gjithçka për të mos shkuar te mjeku.

Virgjëresha

Virgjëresha do të vuajë për të gjithë kolektivin ose familjen. Ethet, dhimbjet e fytit apo sinuset e përflakur nuk do ta pengojnë atë të bëjë punën e saj, megjithëse do të ndihet e tmerrshme dhe do të heshtë për këtë.

Peshorja

Kur është e sëmurë, Peshorja është e shqetësuar. Nëse e gozhdoni në shtrat, ajo do të shpikë mijëra gjëra për të bërë dhe vende për të vizituar vetëm që të mos shqetësohet për shëndetin e saj.

Akrepi

Akrepi po flet pa pushim kur është i sëmurë. Goja nuk mbyllet. Ajo do të informojë të gjithë ata që e njohin për vuajtjet e saj.

Horoskopi i madh javor (16-22 maj): Binjakët do të bëjnë gjithçka siç duhet, Shigjetari do t'i japë fund…

Shigjetari

A keni përgatitur pizhame të pastra dhe çaj të nxehtë për Shigjetarin? Pra, çfarë po prisni? Kjo shenjë e zodiakut dëshiron që partneri, prindërit apo miqtë tuaj ta trajtojnë atë si një fëmijë të vogël.

Bricjapi

Mirupafshim jeton! Kur sëmuren, Bricjapët e kalojnë gjithë ditën në shtrat. Nuk kanë vullnet për të shkuar në kuzhinë, aq më pak në banjë për të kryer higjienën më elementare.

Ujori

Ujorit i duhet shumë kohë për t'u shëruar. Apo është thjesht një arsye e madhe për të qenë dembel. Kush do t'ju tregojë me siguri?

Peshqit

Nuk i keni parë Peshqit për një kohë të gjatë? Ajo ndoshta ka dhimbje. Peshqit duan të izolohen kur janë të sëmurë, sepse nuk duan që dikush t'i shohë në atë gjendje.

Video e ditës