Kakruki në formacionin e Bajic për ndeshjen kundër Ukrainës

Valmir Kakruki pritet të marrë kohë për lojë në ndeshjen kundër Ukrainës në Shkup/Foto: KFSM

Pas mbërritjes nga Zaragoza dhe menjëherë pas stërvitjes në Qendrën Sportive “Boris Trajkovski” në Shkup, trajneri Dragan Bajiq vendosi për një ndryshim në listë.

Për takimin kundër Ukrainë, të cilën e luajmë të hënën nga ora 18.00:XNUMX në Qendrën sportive "Boris Trajkovski" në Shkup, Bajiq do të llogarisë në Valmir Kakruki, i cili do të zëvendësojë Viktor Efremovskin (probleme me virus), një nga lojtarët që nuk e ka marrë. një shans për të luajtur në vizitën në Spanjë.

Anësori i Rabotniçkit nuk është në rolin e një fillestari, duke qenë se në këtë cikël kualifikues tashmë ka pasur një shans për të luajtur për kombëtaren tonë të seniorëve.

Ai luajti në dy takimet kundër përzgjedhjes së Gjeorgjisë në të cilat grumbulloi katër minuta.

Kakruki do të presë një shans të ri për të shtuar minutat e luajtura për skuadrën e të rriturve që përfundon raundin e parë të ndeshjeve kualifikuese të Botërorit 2023.

Mysafirët e KFSM-së: Hyrja e lirë për ndeshjen Maqedoni – Ukrainë

Video e ditës