Si u bë yll avokati i bukur i Johnny Depp brenda natës?

Camilla Vazquez
Johnny Depp dhe avokatja e tij Camilla Vazquez / Foto: EPA-EFE / SHAWN THEW

Miliona shikues në mbarë botën po ndjekin betejën ligjore mes ish-bashkëshortëve Johnny Depp и Amber Heard, por këto ditë ylli kryesor i gjyqit është padyshim avokati i Depp, Camilla Vazquez.

Juristja e re nga Kalifornia tërhoqi vëmendjen e publikut dhe fitoi fansa të shumtë në mbarë botën me stilin e saj të mprehtë ligjor, madje filluan të printohen edhe bluza me fytyrën e saj dhe hashtag-u me emrin e saj u përhap shumë në rrjetet sociale.

“Romanca” mes Johnny Depp dhe avokatit të tij është një taktikë: Ja pse

Videoja, në të cilën Vazquez ndërpret vazhdimisht avokatin e Amber Heard për të paraqitur një ankesë, mblodhi më shumë se 5.7 milionë shikime të TickTock në vetëm pak ditë.

@mculokii ridrejtimi ishte brutal 🔥🔥 qelibari i dëgjuar mezi mund të thoshte asgjë gjatë ridrejtimit 😂 #drejtësipër johnnydepp #Johnny Depp #camillevasquez ♬ tingull origjinal - jas ✨

Videoja virale madje ka nxitur shumë përdorues të bëjnë parodi në rrjetet sociale. Së bashku, videot e TickTock duke përdorur hashtagun "#CamilleVasquez" mblodhën qindra miliona shikime.

“Unë jam ende një fans i Johnny Depp”, shkruhet në një nga postimet e saj të shumta në Twitter. “Por tani jam edhe një fanse e madhe e Camilla Vazquez.

Johnny Depp dhe avokatja Camilla Vazquez, Foto: EPA-EFE / BRENDAN SMIALOWSKI / POOL

"Një nga avokatët më të mirë"

E lindur në San Francisko nga prindër kubanë dhe kolumbianë, Camilla Vazquez u diplomua në vitin 2006 në Universitetin e Kalifornisë Jugore dhe në 2010 nga Universiteti i Los Anxhelosit. Për katër vitet e fundit ajo ka qenë bashkëpunëtore e Brown Rudnick, një firmë e njohur ligjore e punësuar nga Johnny Depp për ta përfaqësuar atë në çështjen e tij.

Ajo është një nga nëntë avokatët nga kompania e përfshirë në padi. Në vitin 2021, ajo u emërua një nga avokatet më të mira në revistën "Avokati më i mirë për të parë". Camilla është e specializuar në çështje gjyqësore dhe arbitrazh, me theks të veçantë në përfaqësimin e prokurorëve në rastet e shpifjes, siç bën për Depp.

Gjatë një marrje në pyetje dy-ditore, Vazquez u përpoq të hidhte dyshime mbi historinë e Amber Heard për martesën e saj të trazuar me Depp, duke shpresuar që juristët të shihnin mospërputhje në pretendimet e saj.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga @camillevasquezandjd

"Një betejë e vështirë për Amber Heard"

“Ju jeni ai që sulmoi dikë me një shishe në Australi, apo jo, zonja Hurd?” pyeti Vazquez.

Ajo gjithashtu e pyeti atë për shtatë milionë dollarët që Amber kishte premtuar më parë se do t'i dhuronte për bamirësi, duke e akuzuar atë për redaktim të fotove të saj të mavijosura dhe, në një rast, duke sugjeruar se suksesi i saj i detyrohej pjesërisht Depp.

@ news.com.au Pyes veten nëse ajo * e dëgjoi * pyetjen saktë? 👂🥁 #fyp #amberdëgjuar #Johnny Depp #deppvdëgjova #deppvsheard #camillevasquez #shpifje #elonmusk ♬ tingull origjinal - News.com.au

Mbetet për t'u parë nëse popullariteti i Vazquez do të kthehet në një sukses në sallën e gjyqit.

“Është e vështirë të dihet nëse reagimi i publikut në internet është i njëjtë me atë të juristëve individualë”, tha për Daily Beast, Halim Danidina, një ish-gjyqtar.

Megjithatë, ai arriti në përfundimin se popullariteti i Vazquez-it sugjeron se për Amber Heard, ky gjyq është një betejë që do të jetë e vështirë për t'u fituar.

Ka pasur spekulime për marrëdhënien e avokatit me Depp, por…

Këto ditë ka pasur raportime në media se fansat e Depp mendojnë se aktori mund të jetë në një lidhje me avokatin dhe thashethemet kanë nxitur fotot e sallës së gjyqit ku Depp dhe Vazquez përqafohen ngrohtësisht.

Megjithatë, avokatja 37-vjeçare prej disa muajsh është në një lidhje të lumtur me një sipërmarrës britanik të pronave të paluajtshme. Ajo nuk pranoi të komentonte pyetjet në lidhje me marrëdhënien e saj private me Depp-in, por u zotua të komentojë rastin kur gjykata të vendosë.

Video e ditës