Si përfunduan Djokovic dhe Sharapova duke darkuar së bashku...

Foto: EPA-EFE/Kai Foesterling

Shumë vite më vonë, Maria Sharapova zbuloi se si përfundoi duke darkuar me të Novak Djokovic.

“O zot...kam një histori të çmendur me Novakun. “Më kujtohet se në atë kohë ne fituam titujt tanë të parë Grand Slam, në atë kohë ai ende po punonte drejt majës, por trupi i tij nuk mund të ndiqte lojën e tij në atë kohë”, kujtoi Sharapova në ngjarjen midis 2008 dhe 2009.

“Kemi luajtur një kërcim ekzotik në Indian Wells. Nuk e mbaj mend saktësisht se cili ishte basti, por Novak tha: Nëse fitoj, shkojmë në darkë. Unë u përgjigja menjëherë: Nuk ka problem.

Gjokoviç arriti të fitonte, ndaj Sharapovës nuk i mbetej gjë tjetër veçse ta mbante fjalën.

"Në fund ai fitoi vërtet dhe tha: Ashtu është" Ne do të dalim për një natë dhe ishte e gjitha argëtuese. Në një moment më pyeti nëse mund të bënim një foto”, tha Sharapova e famshme.

Karriera e Sharapovës disa vite më parë, dhe shpeshherë i ndiqte ndeshjet e Gjokoviqit, veçanërisht në Wimbledon.

Maria Sharapova i rikthehet tenisit?

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës