Si e detyroi Daçiq Steviçin të jepte dorëheqjen: “Çfarëdo që të thuash, do të jesh gjithmonë deputet porno!

"Blic"
"Blic"

Deputeti serb Zvonimir Stevic, i cili u kap nga kamerat duke parë një film porno në celularin e tij gjatë debatit parlamentar për Kosovën, u detyrua të japë dorëheqjen, njoftoi "sulmoj rrufeshëm".

Sipas njoftimit të gazetës, ai e ka detyruar kreun e partisë të bëjë një “vepër morale” të tillë. Ivica Daçiç.

– Sipas informacioneve të “Blitz”, menjëherë pas videos së Steviçit, i cili ka lindur në Kosovë, ose të paktën thuhet në dokumente, është shfaqur në publik mëngjesin e sotëm, një mbledhje e klubit parlamentar të Partisë Socialiste. i Serbisë u caktua menjëherë, në të cilën erdhi edhe Daçiq – shkruan “Blitz”.

Dyshohet se Daçiq në mbledhjen e partisë ka thënë se ka kaluar shumë gjëra gjatë viteve, por deri më tani nuk ka përjetuar asnjëherë që dikush të shikojë një film porno gjatë një seance të parlamentit.

– Ky është një skandal dhe një fatkeqësi e madhe. Zvonko, është realiste të japësh dorëheqjen. Nuk mund të jesh më deputet sepse nuk mund të merresh me këtë. Përveç kësaj, kudo që të paraqiteni, çfarëdo që të thoni, gjithmonë do të jetë: “deputeti tha pornografi”- theksoi Daçiq.

Daçiq e pyeti bashkëpartiakun e tij se ku i erdhi ideja për të parë përmbajtje pornografike në parlament.

Steviq nga ana tjetër, në vend që të jepte shpjegime për aktin e tij tejet të pahijshëm, filloi të fliste se si sigurimi i Kuvendit e kishte njoftuar se po filmohej nga galeria.

Steviq ka qenë anëtar i bordit parlamentar për Kosovën dhe disa organeve të tjera parlamentare, si dhe kryetar i bordit të partisë për Kosovën.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës