Kaevski: Mickoski është dakord me ndryshimet kushtetuese dhe ne i kemi pranuar të gjitha kërkesat e tij

Foto: LSDM

Darko Kaevski i cili në Komunën Qendër ishte pjesë e karvanit “Krah për krah fitores” tha se Hristijan Mickoski ndryshoi qëndrimin e tij dhe tani pranon ndryshimet kushtetuese me të cilat një pjesë e popullit bullgar do të hyjë në Kushtetutë.

“Hristian Mickoski de fakto ka ndryshuar qëndrim dhe tani pranon që të ketë amendamente kushtetuese me të cilat një pjesë e popullit bullgar do të hyjë në Kushtetutë. Ne i kemi pranuar të gjitha kërkesat e tij dhe kjo është një bazë e mirë për vazhdimin e dialogut, përkundër sjelljes nervoze dhe jokonsistente të DPMNE-së. Nuk kemi ndërmend të hyjmë në shpjegime për deklaratat e Mickoskit që ai i bëri publikisht pas takimit të lidershipit, por këtë periudhë do ta shfrytëzojmë për ta përmbyllur procesin dhe për të bërë ndryshimet e nevojshme, tha për Qendrën deputeti dhe zëdhënësi Darko Kaevski.

Ndryshe, pas takimit të kryetarëve të dy partive më të mëdha VMRO-DPMNE dhe LSDM pasditen e sotme, BDI ka marrë vendim që në selinë në Mala Reçicë të mblidhet organi më i lartë i partisë, Kryesia Qendrore.

Para fillimit të seancës së sotme, zëdhënësi i partisë Bujar Osmani theksoi se takimi është caktuar për shkak të zhvillimeve të reja politike, ndërsa takimi që u zhvillua të mërkurën mes liderëve të LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Dimitar Kovaçevski dhe Hristijan Mickoski, do të diskutohet dhe analizohet..

LIVE: Deklaratat e Kovaçevskit dhe Mickoskit pas takimit

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës