Jovev: Nuk më kanë ofruar të jem ministër i Shëndetësisë, por nëse më ofronin do të pranoja

Prof. Dr Sashko Jovev/Foto: Sloboden pechat

Profesor Dr.Sashko Jovev në një emision në Kanal 77 thotë se asnjëherë nuk i është ofruar të jetë ministër i Shëndetësisë, por nëse kjo ndodh në të ardhmen, sigurisht që do të pranojë.

- Nuk më është ofruar asnjëherë të jem ministër i Shëndetësisë, por nëse kjo ndodh, me kënaqësi do të vë në dispozicion të gjithë kapacitetin tim. Kështu që po, do të doja, tha Jovev. Ai thotë se do të jetë i lumtur të vërë në dispozicion të gjithë kapacitetin e tij.

Deklarata e tij vjen pas vendimit të ministrit të Shëndetësisë, Fatmir Mejiti, për shkarkimin e Jovevit nga posti i drejtorit të Kardiokirurgjisë.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës