Jovanoviç: MZT ka lojtarë me përvojë, një rival që ne e marrim sa më seriozisht

Crvena zvezda mbron titullin në ligën ABA/foto: instagram.com/crvenazvezdakk

Sezoni i ri i garave ka nisur zyrtarisht ABA League, në ndeshjen e parë të zhvilluar sot, Zadari kroat triumfoi ndaj Student Center nga Mali i Zi me 96:67 në shtëpi.

Kampioni i Maqedonisë është rikthyer në elitë MZT Aeroprom Shkup të shtunën (20.00) do të presë kampionin aktual në këtë garë rajonale, yll i kuq.

Trajneri i “metalëve”, Aleksandar Petroviç bëri të ditur se objektivi i kampionit tonë do të jetë mbijetesa në ligë.

“Bardhekuqtë” e Beogradit janë favorit në këtë ndeshje, kanë të sapoardhurit Nedovic, Petrushev, Ilic, Raduljica, Bentil, Adams, Martin dhe Holland, si dhe trajnerin e ri Vladimir Jovanoviç.

- Fillon sezoni dhe në ndeshjen hapëse luajmë kundër skuadrës së MZT-së, e cila përforcoi listën e saj mes dy sezoneve, ku ka shumë lojtarë me përvojë. Një ekip që ne e marrim shumë seriozisht. Megjithatë, ne e dimë se si punojmë, ambiciet tona dihen, ne luajmë në terren. Ne duam të imponojmë ritmin tonë që në fillim dhe të luajmë një lojë të mirë para tifozëve tanë, të cilët i ftoj të vijnë në palestër të shtunën mbrëma dhe të mbështesin djemtë në fillim të sezonit - thotë Jovanoviç.

Video e ditës