Për kryetar të Kuvendit do të propozohet Jovan Mitrevski

Jovan Mitreski, deputet nga LSDM/Foto: MPB

Presidenti i LSDM-së Dimitar Kovaçevski të dielën pritet të propozojë për kryetar të Kuvendit koordinatorin e grupit parlamentar të kësaj partie, bëjnë të ditur burime nga LSDM.

Sipas burimeve partiake, Kovaçevski për të dielën ka caktuar takimin e kryesisë së LSDM-së për sot, derisa po zhvillohej mbledhja e BDI-së.

- Jozyrtarisht bëhet e ditur se në këtë takim kryetari Dimitar Kovaçaevski pret që Jovan Mitreski të propozohet për kryetar të Kuvendit dhe të konfirmohet nga menaxhmenti dhe Bordi Ekzekutiv i LSDM-së, bëjnë të ditur burime nga partia në pushtet.

Kryesia Qendrore e BDI-së më herët në mbledhjen e sotme në selinë e partisë vendosi që kryetari aktual i Kuvendit, Talat Xhaferi, të jetë kryetar teknik i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut nga 28 janari, në prag të ditës së sotme. zgjedhjet e pranverës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës