Jelena Djokovic në Shkup: Në premierën e filmit "The Wisdom Of Trauma" do të promovojë "Novak Foundation"

Foto: Printscreen / Instagram

Të enjten publiku maqedonas pati një mundësi unike të mësojë për punën e Fondacionit "Novak" nga Jelena Gjokoviç, e cila promovon humanizmin dhe ndihmën e ndarë së bashku me tenistin më të mirë në botë për momentin, Novak Gjokoviq.

Vizita në kryeqytetin tonë është pjesë e “Karvanit të Dashurisë dhe Lumturisë”, me të cilin ajo në periudhën e kaluar ka udhëtuar pothuajse gjithë Serbinë, ndërsa tani ka ardhur edhe në vendin tonë.

Jelena përmes video postim paralajmëroi vizitën e saj në Shkup, pasi përfundoi me sukses vizitat e saj në Nish dhe Beograd.

“Një përshëndetje e madhe nga jugu nga ekipi ynë i gëzuar. Faleminderit i dashur Nish për kujtimet e mrekullueshme – kushdo që ishte me ne dhe përjetoi energjinë mbrëmë e di se për çfarë po flas. Dhe karvani ynë i dashurisë dhe lumturisë së shpejti do të arrijë në Shkup”, ka shkruar ajo në njoftim.

Foto: Printscreen / Instagram

Jelena në Shkup si udhëheqëse e Fondacionit "Novak" mori pjesë në premierën e filmit dokumentar të Dr. Gabor Mateo - "Dituria e traumës". Pas premierës, të pranishmit mund të dëgjonin planet e ardhshme të fondacionit të tenisit të njohur.

Novak në të kaluarën disa herë ka theksuar se ka dëshirë të madhe ta vizitojë Maqedoninë, andaj fillimisht e ka paralajmëruar publikisht vizitën e tij në Ohër, e pak më vonë ka shprehur dëshirën për të luajtur një ndeshje kundër tenistit tonë më të mirë, Kalin Ivanovski. në Shkup.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës