Jauleski: Taravari është peng i Grubit, kur nuk u duhen, do i shkelmojnë

Foto: print screen

“A keni marrë ofertë ekskluzive për shtëpi prej 500 euro për metër katror në Shkup. A keni marrë ofertë për të blerë hapësirë ​​afariste në rrugën “Maqedonia” me çmim pesë herë më të ulët se çmimi i tregut, pyeti deputeti i VMRO-DPMNE-së Jovan Jauleski në seancën e sotme parlamentare nga mazhoranca, duke theksuar se këto dy raste janë flagrante. shembuj të korrupsionit dhe krimit.

“A e dini ju deputetë të Aleancës cila është agjencia më e suksesshme e udhëtimeve në vend? Agjencia turistike e Grubit. Ai do t'ju transportojë të etur përtej ujit, do të keni një xhiro në qeveri për disa muaj dhe pastaj do t'ju shqelojë si një leckë prej saj, u tha Jauleski deputetëve të Aleancës, tha ai.

Jauleski tha se Taravari u bë peng i Grubit dhe se duke i përkrahur deputetët e Aleancës së Shqiptarëve në këtë rindërtim, nuk po realizojnë asnjë interes të qytetarëve.

“Arben Taravari juaj, njeriu që duhej të dërgonte Artan Grubin në opozitë u bë peng i tij dhe ju me votën tuaj u bëtë bashkëpunëtorë të tij. Partia është e lirë t'ju riemërojë Aleanca për Artanin. “Ju nuk keni interes për votuesit tuaj dhe pse dikush do të votojë për ju në zgjedhjet e ardhshme kur ata mund të marrin shumë më tepër nëse shkojnë me një BDI”, theksoi ai.

Sipas tij, ky është një koalicion për të shpëtuar Artan Grubin dhe për të luftuar realisht krimin e institucioneve duhet degrubizim i institucioneve, vlerëson Jauleski.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës