Unë jam Georgina: Vajza që tronditi botën e Cristiano Ronaldos mori dokumentarin e saj

Georgina Rodriguez
Foto: Profimedia

Të jesh partnere e një prej njerëzve më të famshëm në planet është e vështirë – por Georgina Rodriguez nuk do ta ndryshonte këtë për asgjë në botë.

Modelja 28-vjeçare ishte duke punuar në një dyqan si shitëse kur takoi për herë të parë ikonën e futbollit botëror Cristiano Ronaldo.

“Kam kaluar nga shitja e artikujve luksoz në veshjen e tyre në tapetin e kuq”, tha Georgina, e cila tani është subjekt i serialit të ri të Netflix, “I am Georgina”.

Georgina Rodriguez
Foto: Profimedia

E postuar në platformën e transmetimit sot, seria me gjashtë pjesë dokumenton jetën e saj në shtëpi me sulmuesin e Manchester United dhe ngritjen e saj nga një fillim modest.

Me prejardhje nga qyteti spanjoll i Jaka, Georgina u transferua në Mbretërinë e Bashkuar në moshën 17-vjeçare për të punuar si au pair për një familje në Bristol.

Para kësaj, ajo jetoi një jetë të trazuar me babain e saj të ndjerë, Jorge Rodriguez, i cili vdiq në vitin 2019, duke vuajtur një dënim me 10 vjet burg pasi u dënua për trafik droge. ndërsa nëna e saj u vra tragjikisht në një aksident automobilistik në vitin 2011, një vit para se Georgina të fluturonte në Britani.

Pasi mbërriti në brigjet britanike, Georgina donte të punonte në industrinë e luksit, por kuptoi se do t'i duhej të fliste anglisht, kështu që filloi të mësonte jashtë vendit ndërsa punonte si shitëse në një dyqan Gucci në Spanjë, ku takoi për herë të parë Ronaldon dhe të. jeta ka ndryshuar plotësisht.

Thashethemet thonë se Ronaldo e pa Georginën për herë të parë në zonën VIP të eventit Dolce & Gabbana në Madrid disa ditë më vonë.

“Ditë më vonë u pamë sërish në një event të një marke tjetër. Më pas mund të flisnim në një atmosferë të relaksuar, jashtë ambientit tim të punës. “Ishte dashuri me shikim të parë për të dy”, tha Georgina.

Georgina Rodriguez
Foto: Profimedia

Në ditët e para të romancës së tyre, Ronaldo mori Georgina në makinën e tij sportive 1,5 milionëshe.

"Unë do të hipja në autobus atje dhe do të shkoja me Bugatti," tha Georgina, por lidhja përfundimisht i kushtoi asaj një punë si shitëse.

Georgina dhe Ronaldo u lidhën për herë të parë në nëntor 2016, kur u panë të dashuruar në Disneyland Paris. Kur u bë e njohur gjerësisht, tifozët e futbollit filluan të dynden në dyqanin e Georgina për të pozuar për foto dhe për të parë heroin e tyre.

Georgina Rodriguez
Foto: Profimedia

Shefat kishin frikë se vëmendja shtesë do të vononte klientët e tyre të hollë, kështu që e pushuan Georgina nga puna në dhjetor 2016 pas vetëm tetë muajsh. Gjë që nuk është më e rëndësishme për Georgina, e cila është bërë sensacion në Instagram me afro 30 milionë ndjekës.

“Kam miliona ndjekës dhe jam gruaja e mashkullit më të ndjekur në botë”, tha ajo.

Georgina Rodriguez
Foto; Profimedia

Fillimisht, ajo u përpoq të përshtatej për të jetuar në rezidencën e saj prej 4,8 XNUMX milionëshe në Madrid, e cila ka një pishinë të brendshme dhe të jashtme, një palestër dhe një fushë futbolli.

“Herën e parë që shkova në shtëpinë e Cristianos, sa herë shkoja në kuzhinë humbasha. M'u desh gjysmë ore që të kthehesha sepse nuk e dija rrugën. “Ndonjëherë më është dashur gjysmë ore për të dalë nga dhoma e ndenjes, sepse nuk e dija rrugën”, tha ajo.

Çifti tani zotëron prona me vlerë 40 XNUMX milionë euro, duke përfshirë një kështjellë malore në Torino me dy vila ngjitur ku ata jetonin ndërsa ai luante për Juventusin.

Georgina Rodriguez
Foto: Profimedia

Georgina solli në jetë vajzën e tyre Alana Martina në nëntor të 2017-ës, vetëm një vit pasi publikuan lidhjen e tyre.

Ajo gjithashtu ndihmon në rritjen e djalit 11-vjeçar të Ronaldos, Cristiano Jr., identiteti i nënës së të cilit nuk është zbuluar kurrë, dhe binjakëve katërvjeçarë, Eva dhe Mateo, të cilët kanë lindur si surrogatë.

Familja do të rritet edhe më shumë sepse në tetor të vitit të kaluar u njoftua se Georgina ishte shtatzënë me binjakë.

Georgina Rodriguez Cristiano Ronaldo

Çifti ka pesë vite së bashku, por nuk janë fejuar – por përflitet se ata janë martuar fshehurazi në vitin 2019.

Shtypi italian pretendon se dyshja u martuan në një ceremoni marokene, të cilën ia dolën ta mbanin private, por burime pranë atletit më pas i hodhën poshtë pretendimet, duke i cilësuar të gjitha bisedat për ceremoninë si “fake news”.

Në intervistën e tij me Pierce Morgan në vitin 2019, Ronaldo foli për partneren e tij, duke pranuar se është vërtet i dashuruar me të.

“Ajo më ndihmoi shumë. Sigurisht që jam i dashuruar me të. Ajo është nëna e fëmijëve të mi dhe e kam shumë pasion, e dini. Kjo është e shkëlqyer. Ajo eshte shoqja ime. “Ne kemi biseda, unë hap zemrën e saj, ajo hapi zemrën time”, tha Ronaldo.

Georgina Rodriguez Cristiano Ronaldo
Foto: Profimedia

Dokumentari i Netflix “I Am Georgina”, i cili u transmetua sot, jep një vështrim “emocional” në jetën e përditshme të modeles dhe biznesmenes.

“Cristiano është i mrekullueshëm, ai është një djalë shumë normal. “Kam ëndërruar të kem një princ simpatik pranë meje – dhe tani e kam… falë dashurisë, jeta ime tani është një ëndërr”, tha Georgina.

Georgina shton: “Unë e di se si është të kesh asgjë dhe si është të kesh gjithçka”.

Georgina Rodriguez Cristiano Ronaldo
Foto: Profimedia

 

Video e ditës