Jakimovski: Vmrovët blejnë kostume të reja ministrore, të vjetrat u janë bërë shumë të mëdha që nga posti në opozitë

Stevcho Jakimovski
Stevco Jakimovski / Foto: Arkivi i Shtypit të Lirë

Shumë qytetarë të Vmrovit blenë kostume të reja për pozitat që presin, ministra, deputetë, drejtorë, këshilltarë etj.”, ka shkruar në një postim në rrjetet sociale lideri i GROM-it dhe kryetari i Karposhit, Stevço Jakimovski, lidhur me deklaratat e fundit të opozita VMRO-DPMNE për ndryshime kushtetuese dhe hyrje të mundshme në pushtet si pjesë e një koalicioni të gjerë në të cilin BDI nuk do të marrë pjesë.

“Më thanë se kishte një turmë shumë të madhe në dyqanet Hugo Boss dhe Pierre Cardin. Shumë vmrovë blenë kostume të reja për funksionet që presin, ministra, deputetë, drejtorë, këshilltarë etj. Bëhuni gati me një hark dhe një shami në xhep. Nuk është se nuk kanë pasur kostume deri më tani, por kanë qenë shumë të mëdha sepse kanë humbur peshë nga agjërimi opozitar”, shkruan Jakimovski në postim.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës