Jakimovski për Mickovskin: Do të të mund sepse jam kandidate shumë më e mirë se Gordana Siljanovska Davkova

Stevco Jakimovski/Sloboden Pechat/foto Slobodan Gjuriq

Kryetari i Komunës së Karposhit dhe kandidati për president, Stevço Jakimovski, iu përgjigj kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, i cili më herët tha se roli i Jakimovskit në zgjedhje ishte dobësimi i rezultatit të Gordana Siljanovska Davkovës.

Deri më tani në karrierën time të gjatë nuk kam vrapuar për të penguar askënd. I uroj lumturi dhe suksese kandidates suaj Gordana Siljanovska Davkova dhe nuk kam asnjë mendim të keq për të. Por unë kurrë nuk kam qenë kukull dhe në momentet kur VMRO-ja dhe LSDM-ja kanë qenë më të fortat, kam dalë kundër politikave të gabuara dhe i kam mundur ato për të promovuar politikën time autentike. Unë nuk jam një politikan ad-hoc dhe nuk pranoj role dytësore por role kryesore. Në çdo fushatë elektorale kam idenë time dhe programin tim dhe fitoj me të, pastaj i bashkohen subjektet e tjera politike, sepse kam qenë gjithmonë novatore, origjinale, racionale dhe e guximshme për të zbatuar atë që kam vendosur. Fatkeqësisht, Kristiani luan një rol të padenjë për një maqedonas. Para syve të publikut maqedonas, drejtorë nga jashtë dobësojnë BDI-në, përçajnë Aleancën dhe shtojnë miqtë e Albin Kurtit, BESA, si partnere të ardhshme të koalicionit. Pas zgjedhjeve, Kristiani duhet të luajë rolin e kukullës për ndryshimin e kushtetutës dhe menjëherë pas kësaj të pranojë se ne jemi një komb që nga viti 1944, të pranojmë se gjuha jonë është një dialekt bullgar dhe se ndajmë të njëjtën histori, se revolucionarët maqedonas janë bullgarë. lindja, përfshirë edhe ikonën maqedonase Goce Dellçev, thotë Jakimovski.

Ai shton se ishte nënvlerësuar edhe në vitin 2013, ndaj Mickovski ndau opozitën me kandidatin e tij.

Sa herë më nënvlerësove, humbe dhe tani të premtoj se do të kalosh njësoj si në 2021! Unë do t'ju mund, sepse kam qëllime të sinqerta dhe të ndershme! Unë do t'ju rrah se nuk kam axhendë të fshehur! Unë do t'ju mposht sepse i kam idetë e duhura, shtoi Jakimovski dhe tha se populli tek ai ka njohur një person që do t'i kundërvihej tradhtive.

Më nënvlerësove sërish, më nënvlerësove në 2009, ishe ti që humbe ndaj meje. Unë do t'ju mposht sepse nuk ka gënjeshtra në mesazhet e mia. Do të rrah se jam maqedonas! Unë do t'ju mund, sepse jam një kandidate shumë më e mirë se Gordana! Unë do t'ju rrah dhe ju nuk do të instaloni një kukull! Kristian, shihemi në zgjedhje, thuhet në postimin e Jakimovskit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës