U përdhunua në sy të bashkëshortit, ndaj u sëmur nga kanceri: Aktorja bëri të ditur detaje tronditëse

Foto: Printscreen - Instagram

Aktorja e njohur Fran Drescher u bë e njohur me rolin e dados Fran në serialin “Nanny”, i cili ishte ndër më të ndjekurit e viteve nëntëdhjetë.

Fran foli për përvojën traumatike që kaloi. Gjegjësisht, në vitin 1985, kur ishte 28 vjeçe, aktorja u përdhunua. Detajet e kësaj ngjarje, si dhe pasojat me të cilat u përball pas përvojës traumatike, ajo i publikoi në autobiografinë e saj, e cila u publikua së fundmi.


Gjatë një mbrëmjeje, ndërsa aktorja dhe bashkëshorti i saj po kënaqeshin me shokun e tyre dhe po qëndronin në kuzhinën e shtëpisë së tyre, grabitësit hynë në shtëpinë e tyre dhe më pas përdhunuan Franin dhe shoqen e saj. Grabitësit i kërcënuan me armë, ndërsa bashkëshorti i saj, Peter Mark Jacobson, ishte i lidhur dhe i detyruar t'i shikonte të gjitha.

“Ne nuk e dinim në atë kohë që ky njeri dhe vëllai i tij ishin në lirim me kusht”. Ishte e tmerrshme të mendosh se e burgosën dhe më pas e liruan dhe këtë e bëri në fund të fundit”, tha aktorja.

Ndonëse ishte tmerruar nga kjo ngjarje, ajo arriti të përshkruajë në polici dhunuesin, ndaj me shpejtësi autoritetet arritën ta gjenin.

“Duke qenë se kam një kujtesë fotografike, kam ndihmuar policinë dhe ilustruesin për të bërë një skicë sipas të cilës më pas e gjetën dhe e arrestuan”, tha Fran.

Burri që përdhunoi aktoren dhe shoqen e saj ndodhet pas hekurave dhe ky realizim e bën më të lehtë shikimin e saj në këtë ngjarje, pasi tani ajo është e sigurt se ai nuk do të bëjë më diçka të ngjashme me dikë.

“Të paktën pas gjithçkaje pata atë fund, që nuk e kanë shumë femra”. Nuk duhet të kem frikë ta takoj atë në qoshe. “Pasi ndodhi, u thashë miqve të mi, por nuk pata forcë t’i telefonoja prindërve dhe t’u tregoja çfarë ndodhi”, ka treguar aktorja.

Fran foli për herë të parë për përdhunimin në vitin 1996, kur ajo u diagnostikua me kancer të mitrës, duke detajuar përvojën në autobiografinë e saj Enter Whining.

Video e ditës