Është hedhur shorti për çerekfinalet në FA Cup

Foto: EPA-EFE / ANDY RAIN

Para ndeshjeve të sotme të 1/16-tës është hedhur shorti për çerekfinalet në FA Cup, i cili mund të sjellë edhe një derbi të madh.

Tashmë është formuar një çift dhe ai është Manchester City – Newcastle, duke pasur parasysh se kampionët e Premierligës me fitoret ndaj Lutonit dhe Blackburn siguruan vendin mes tetë më të mirëve.

Pjesëmarrësit e mbetur i luajnë ndeshjet e tyre sonte dhe tashmë dihet se mund të shohim një derbi të madh nëse Manchester United eliminon Nottingham Forest dhe Liverpool do të mposhtet nga Southampton.

Një vend në çerekfinale siguroi Leicester, i cili pret më të mirën e takimit Chelsea-Leeds, ndërsa Coventry do të luajë kundër Wolves ose Brighton.

SHORATIMI çerekFINALOR I KUPAS FA:

Wolves/Brighton – Coventry

Nottingham Forest/Manchester United – Liverpool/Southampton

Chelsea/Leeds – Leicester

Manchester City – Newcastle

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës