Izraeli po rrit fuqinë e tij ushtarake në Bregun Perëndimor

Një ushtar izraelit
Foto: EPA-EFE / ATEF SAFADI

Numri i ushtarëve në Bregun Perëndimor të pushtuar po rritet, pas masakra e djeshme në Jerusalem, tha ushtria izraelite.

Bazuar në vlerësimin e situatës nga Forcat e Mbrojtjes të Izraelit, u vendos që të përforcohet divizioni në Jude dhe Samari në Bregun Perëndimor me batalione shtesë, tha ushtria.

Në sulmin terrorist të mbrëmshëm në sinagogën në lagjen Neve Ya'akov në Jerusalem, shtatë persona vdiqën, dhjetë u plagosën, ndërsa sulmuesi është palestinezi 21-vjeçar nga Jeruzalemi Lindor, Alkam Khairi.

Bota dënon masakrën në Jerusalem

Bota dënon masakrën në Jerusalem

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës