Sulmet izraelite në Sirinë jugore

Foto Arkivi i Kupës së Botës

Forcat izraelite sulmuan një pozicion të ushtrisë siriane në Sirinë jugore herët në mëngjes, tha Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut me qendër në Londër.

“Sulmet izraelite kishin në shënjestër radarët e ushtrisë siriane midis provincave Suwayda dhe Deraa”, tha drejtori i Observatorit, Rami Abdel Rahman.

Ai shtoi se sulmet u kryen "në një kohë kur avionët izraelitë po fluturonin intensivisht mbi rajonin e Deraa" dhe se mbrojtja ajrore siriane nuk u aktivizua. s

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës