Izraelitët arrestuan 55 palestinezë në Bregun Perëndimor

Ushtria izraelite / Foto EPA-EFE/NEIL HALL

Forcat izraelite vazhduan bastisjet në Bregun Perëndimor dhe Jerusalemin e pushtuar dhe arrestuan të paktën 55 palestinezë.

Në deklaratën e përbashkët të Shoqatës së të Burgosurve Palestinezë dhe Delegacionit të të Burgosurve dhe të Liruarve nga Organizata për Çlirimin e Palestinës, thuhet se në bastisjet e djeshme në qytetet e Bregut Perëndimor - Hebron, Betlehem, Ramallah dhe Qalqilya, fëmijë dhe ish të burgosur. u ndaluan.

Që nga fillimi i luftës në Rripin e Gazës më 7 tetor, 7.400 palestinezë janë arrestuar në Bregun Perëndimor.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës