Izraelitët pretendojnë se kanë plane si mbrojtëse ashtu edhe sulmuese

Daniel Hagari / Foto: GIL COHEN-MAGEN / AFP / Profimedia

Ne kemi plane mbrojtëse dhe sulmuese, por nuk mund të them asgjë më shumë se kaq, tha zëdhënësi i ushtrisë izraelite Daniel Hagari pas një takimi të kabinetit ushtarak izraelit për të vendosur për përgjigjen ndaj sulmit iranian.

Ai theksoi se janë miratuar planet operative si për aksionin sulmues ashtu edhe për atë mbrojtës.

- Në dy orët e fundit kemi miratuar plane operative si për operacionet sulmuese ashtu edhe ato mbrojtëse. Ne do të vazhdojmë të mbrojmë shtetin e Izraelit dhe, së bashku me partnerët tanë, do të vazhdojmë të ndërtojmë një të ardhme më të sigurt dhe më të qëndrueshme për të gjithë Lindjen e Mesme, tha kundëradmirali Hagari.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës