Surprizë në Miami: Japonez Taro Daniel eliminoi Zverev

Foto: EPA-EFE / JOHN G. MABANGLO

Mbrëmë u luajt tenisi në turneun në Miami, dhe Taro Daniel krijoni një surprizë duke e eliminuar atë Aleksandër Zverev.

Japonezja, e cila është tenisti i 97-të në listën e ATP-së, mundi të 15-tin në vetëm 73 minuta lojë. Taro Daniel festoi me 6:0 dhe 6:4.

Ai dominoi plotësisht në setin e parë dhe bëri tre break, hyri në dy ndeshjet e tij të gjata dhe pikën e tretë të setit e ktheu në 1:0, Zverev nuk pati asnjë mundësi për breng. Në setin e dytë iu desh vetëm një pushim, të cilin e bëri në ndeshjen e pestë, të cilin e fitoi pa humbur pikë.

Në raundin e tretë kundër Taro do të luajë Emil Rusovori.

Favoriti i shtatë në Masters të dytë të sezonit, Holger Rune ai e mundi atë në çdo gjë Marton Fuchovic me 6:3 dhe 7:5, dhe fara e tretë e mbaroi lehtësisht punën, Casper Rudd i cili e mposhti me 6:2 dhe 6:3 Ilia Lavshk.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës