Probishtipit të mashtruar, i kanë marrë 1000 euro dhe si garanci i kanë dhënë një letër të mbështjellë që dyshohet se kishte diamante.

Foto: Images Money / Flickr (CC BY 2.0)

Në SVR Shkup dje një 34-vjeçar banues në Probishtip ka raportuar se dy persona e kanë mashtruar për një shumë prej 1.000 euro.

Siç ka bërë të ditur MPB-ja, sipas raportimit, personat i janë afruar dhe njëri prej tyre i ka thënë se gruaja e tij ndodhet në spital privat dhe duhet t'i tregojë paratë mjekut dhe për momentin nuk i ka. .

Thuhet se ai ia ka dhënë paratë dhe personi tjetër i ka dhënë si garanci një letër të mbështjellë që dyshohet se kishte diamante deri në kthimin e parave.

Personat janë larguar dhe nuk janë kthyer më, pas çka ka kuptuar se ishte mashtruar.

Policia po ndërmerr hapa për zbardhjen e çështjes.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës