Është shuar zjarri në fshatin Miletino të Tetovës

Foto: CMC

Zjarri në Komunën e Bërvenicës, afër fshatit Miletino është shuar.

Janë tërhequr tre avionët zjarrfikës të ZSHS-së dhe helikopteri i MPB-së.

Punonjësit e Njësisë Territoriale të Zjarrfikësve (TPP) Tetovë, NP “Pyjet Kombëtare” dhe Policia do të qëndrojnë në detyrë në terren.

Ndryshe, rreth orës 11.00:XNUMX ka rënë zjarr në atarin e fshatit. Miletino, Komuna e Bërvenicës ku digjej një pyll me pisha.

FOTO+VIDEO | QKUK: Zjarr në Bërvenicë, djeg pyll me pisha

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës