I zhdukuri Pançe Zhezovski nga Velesi është gjetur i vrarë në Veles, është vrarë nga i njëjti grup që vrau të miturën Vanja nga Shkupi.

Në Veles është gjetur trupi i pajetë i 74-vjeçarit Pançe Zhezovski nga Velesi, i cili rezulton i zhdukur nga 24 nëntori, i cili sipas njoftimeve të MPB-së dhe të Prokurorisë Publike është vrarë nga të njëjtët persona që vrau 14-vjeçaren Vanja Gjorçevska, trupi i së cilës u gjet sonte në zonën e Shkupit.

Më herët, më 28 nëntor, policia kishte njoftuar se më 27 nëntor, ditën kur studentja Vanja u zhduk nga para banesës së saj në Dibër Maalo, në ora 15.40:XNUMX në fshatin Brazdë të Shkupit, policë të Policisë së Mirkovcit. Departamenti ka gjetur një veturë të pasagjerëve të djegur plotësisht në të cilën ajo është gjetur, targa regjistrimi me markë Veles, e cila është konstatuar se i përket automjetit të pasagjerëve "Citroen" në pronësi të P.Zh. nga Velesi.

Policia ka njoftuar sonte se sot (03.12.2023) në rrethinën e Shkupit është gjetur trupi i pajetë i të miturit V.G., ndërsa në afërsi të Velesit është gjetur edhe trupi i P.Zh.(74) nga Velesi.

“Në lidhje me dy rastet dyshohen pesë persona, tre prej të cilëve janë në ndalim, një është jashtë shtetit dhe një person aktualisht ndodhet në komisariat. Paraprakisht në lidhje me veprat penale është gjetur një automjet tip Citroen i djegur dhe pas ekspertizës është siguruar prova materiale për përfshirjen e personave, për të cilat pas dokumentimit të plotë të rasteve do të bëhet kallëzimi përkatës penal. në koordinim me Prokurorin Publik. Nga veprimet e kryera hetimore u konstatua se të dyja vrasjet janë kryer nga të njëjtët persona, motivi i të cilëve ishte “egoizmi”, thuhet ndër të tjera në Deklarata të MPB-së për vrasjet që tronditën opinionin maqedonas dhe rajonin.

Vanya u gjet e vdekur, ajo u vra disa orë pas rrëmbimit

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës