Një zjarr në rajonin e Shtipit po digjet në mes të fshatrave Sushevë dhe Dobrošan

foto: MIA

Një zjarr i madh ka shpërthyer në rajonin e Shtipit dhe 25 zjarrfikës të Njësisë Territoriale të Zjarrfikësve në Shtip janë duke e shuar zjarrin, i cili ka filluar nga fshati Sushevë, thotë për MPB-në komandanti i TPPE-Shtip, Darko Kotsev.

Ai shton se janë në terren me katër automjete zjarrfikëse dhe aktualisht ndodhen në afërsi të fshatit Dobrošan, ku po ndalojnë zjarrin që të arrijë nëpër shtëpi.

- Është një zjarr i madh që djeg bar të thatë dhe pyll të përzier. Sipërfaqja është e madhe dhe është disa qindra hektarë. Sipas informacioneve të mia, kolegët nga Sveti Nikola tashmë janë në terren afër fshatit Svetinikola të Bogosllovecit, thotë Kotsev.

Kotsev tregon se bëhet fjalë për një terren të paarritshëm dhe në këtë zonë mund të lëvizin vetëm me xhipa dhe fuoristradë. Zjarri u raportua në orën 15.30:XNUMX

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës