Zgjedhjet në Slloveni janë caktuar për më 24 prill

Zgjedhjet në Slloveni
Zgjedhjet në Slloveni / Foto: EPA-EFE / CHRISTIAN BRUNA

Zgjedhjet e përgjithshme në Slloveni do të mbahet më 24 Prill, u njoftua sot Presidenti slloven Borut Pahor.

Pahor njoftoi sot Komisionin Kombëtar të Zgjedhjeve (KZQ) se më 9 shkurt do të nënshkruajë dekretin presidencial për mbajtjen e zgjedhjeve të dielën, më 24 prill.

Pahor paraprakisht kishte paralajmëruar se zgjedhjet do të mbahen sa më shpejt, pasi përkundër epidemisë së koronavirusit, DVK-ja ka kohë të mjaftueshme për përgatitjen dhe organizimin e zgjedhjeve.

Burimi: MIA

Video e ditës