Ivanovski dhe Husenovic u eliminuan në turin e parë të turneut në dyshe në Portugali

Foto: mtftennis.mk

Kombinimi maqedonas Kalin Ivanovski и Eldin Huseinoviç humbën ndeshjen e tyre të dyfishtë në raundin e parë në eventin e së ardhmes me $25.000 në Setubal, Portugali. Ata humbën ndaj amerikanëve të dytë pasdite Trey Hildenbrand и Noah Schachter me 2-0 në sete (75 61) në një orë lojë.

Pati pasiguri në setin e parë kur skuadra amerikane priste 4:1 dhe 5:2 në ndeshje, dhe më pas në ndeshjen e nëntë me 5:3 për amerikanët Kalin dhe Eldin bënë një break, dhe më pas fituan ndeshjen e radhës për të. barazojnë ndeshjen 5:5. Mirëpo, në ndeshjen e 12-të, kundërshtarët fituan ndeshjen dhe kështu setin me 7:5. Në setin e dytë pas 1:1, skuadra e dytë bëri një seri prej pesë ndeshjesh dhe e mbylli setin dhe ndeshjen me rezultat 2-0.

Për tenistin më të mirë maqedonas, Kalin Ivanovski, i cili renditet si i treti, nesër vijon ndeshja e raundit të dytë në garën teke kundër portugezit Francisco Rocha, i cili e mposhti bashkatdhetarin Duatre Valle me rezultat 2-0 në sete. Ndeshja fillon nga ora 13:XNUMX.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës