Janë shfaqur detaje të çuditshme për Mbretin Çarls: Lidhjet e këpucëve i janë hekurosur, djali e quan budalla

Mbreti Charles III / Foto: EPA-EFE/ALEXANDER BECHER

Gazetari dhe shkrimtari britanik Omid Scobie (42), i cili në librin e tij të ri "Loja e fundit" fokusohet te familja mbretërore, e ka përshkruar atë mbreti Charles si "një anëtar i përkëdhelur i familjes mbretërore, shërbëtorët e të cilit i hekurosin edhe lidhësit e këpucëve", transmeton "San".

Ai pretendon se mbreti këmbëngul të flejë në shtrat luksoz dhe të hekurosur në mënyrë perfekte kur udhëton. Omid shprehet gjithashtu se i kërkon stafit që të shtrydhin saktësisht dy centimetra nga pasta e dhëmbëve.

Në librin “Loja e fundit”, që do të mbërrijë në libraritë angleze më 28 nëntor, gazetari shkruan edhe për marrëdhënien e mbretit me Princi Harry.

Sipas Omid, mbreti e quan djalin e tij "ai budalla" pasi u publikua dokumentari i princit në Netflix. Ai gjithashtu vuri në dukje se Charles përdori problemet me Harry në një rast për të përmirësuar imazhin e tij publik.

Megjithatë, në librin e ri Omidi nuk shkruan vetëm për mbretin. Ai gjithashtu e kritikon atë Kate Middleton, të cilën ai e përshkroi si "një grua që ka frikë të bëjë asgjë përveç buzëqeshjes për fotografët".

Për Princi William shkroi se ai "po shoqërohej gjithnjë e më shumë me oborrtarët e pallatit që hartojnë plane të pista" dhe se kurrë nuk e kishte pëlqyer gruan e vëllait të tij më të vogël, Megan Markle.

Omid gjithashtu pretendon se Charles është xheloz për William për shkak të pozitës së tij dhe është i vetëdijshëm se mbretërimi i tij është kalimtar.

Meqë ra fjala, Omid është edhe autori i librit “Finding Freedom”, në të cilin shkruan për vendimin e Harry-t dhe Meghan-it për t'u shpërngulur në Amerikë.

Ai donte të parandalonte një gjë me çdo kusht: Mbreti Charles dëboi ndihmësin e dashur të Mbretëreshës Elizabeth

FOTO + VIDEO | "Kryesore": Princesha Charlotte paralajmëron vëllain e saj më të vogël Lewis dhe bëhet një hit viral

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës