Sinqerisht me Kristina Dimitrin: Gjithë jetën e kam pritur partnerin e ri, me egoizëm po më mban për vete

Foto: arkivi privat

Modelja dhe këngëtarja Kristina Dimitrievska, i njohur si Kristina Dimitri, ka një dashuri të re. Ajo thotë se është e lumtur që më në fund gjeti dikë në jetë për të cilin mund të thotë se është gjysma e saj më e mirë. Edhe pse ende nuk dëshiron të tregojë emrin e të dashurit të saj, ajo thotë se nuk e fsheh historinë e saj të dashurisë me të, e cila ka nisur në Beograd të Serbisë. Për partneren e tij thotë: “Më zgjon me kafe, di shpesh të më befasojë me lule dhe më mban vetëm për vete”.

Në bisedën për “Sloboden Pechat”, me Kristina Dimitrin bisedojmë për dashurinë e re, sfidat e të qenit nënë beqare, ish-bashkëshortin që nuk telefonon për të parë djalin, bukurinë e shumë tema të tjera.

Së fundmi ajo ka publikuar foto me të dashurin e saj të ri. Nuk e fshihni se jeni të dashuruar. A je i gezuar

– Unë kam qenë në publik që në moshën 15-vjeçare, por tani për herë të parë publikoj foto me gjysmën time më të fortë. Ndoshta sepse kam një bel më të fortë për herë të parë. Këtë herë jam shumë i lumtur.
Historia jonë e dashurisë filloi në Beograd dhe kur një grua dashurohet ashtu siç më do mua, mund të them vetëm se ajo është personi që kam pritur gjithë jetën. Dhe nuk dua ta zbuloj ende emrin e tij, të paktën tani për tani le të qëndrojë kështu.

Si filloi dashuria? Dhe si e ruani një lidhje dashurie duke qenë se ai është nga Serbia?

- Të jem i sinqertë, lidhja jonë e dashurisë nisi në të dytën që u njohëm. Më tha: “Ti je ai, kaq”. Që atëherë nuk jemi ndarë, jemi bashkë gjithmonë dhe kudo dhe jam shumë e lumtur. Nuk do të fshihem dhe e them me gëzim - partneri im më do sinqerisht dhe më mban me egoizëm vetëm për vete. Por kur vjen puna te puna, natyrshëm ai më mbështet dhe është gjithmonë pranë meje.

Foto: arkivi privat

Son David së fundmi kishte një festim të ditëlindjes. Çfarë feste i bëtë këtë herë?

- Djali im David është thesari im më i madh në jetën time. Po, një ditë tjetër ai festoi ditëlindjen dhe ne kaluam sa më bukur në botë. Erdhi edhe partneri im, i cili më solli buqetën më të bukur me lule.
Unë, vëllai im, nëna ime dhe babai im gjithmonë organizojmë festa për Davidin sipas dëshirës së tij. Këtë herë ishte videoloja Minecraft dhe Davidi ishte i gëzuar pa masë.

Si ia dilni të dilni mes mëmësisë dhe karrierës?

– Ajo që bëj më lejon të jem me të shumë më tepër se prindërit e tjerë me një punë të përditshme. Epo, unë jam me Davidin gjatë gjithë javës dhe performoj vetëm në fundjavë. I dal mes mëmësisë dhe karrierës sepse kam një nënë mbretëreshë, një vëlla si mbështetjen më të madhe dhe një baba mirëkuptues.

Foto: arkivi privat

Pas ndarjes me ish-bashkëshortin shpesh keni ditur të thoni se jeni edhe nëna edhe babai i djalit. A e sheh Davidi babanë e tij?

– Çdo gjë që është pjesë e së shkuarës sime, do ta lija atje diku larg. Quhet e kaluara për një arsye. Por po, është. Unë jam edhe nëna edhe babai i Davidit. Theksoj se babai biologjik nuk e sheh Davidin, as nuk telefonon. Dhe këtu diku do t'i jepja fund kësaj teme.

Ai ka bërë të ditur se ka edhe një fëmijë me gruan e tij aktuale. A e takoi Davidi gjysmëvëllain e tij?

- Davidi ka një vëlla, dhe ai është vëllai im, i cili ka qenë figura e tij e vetme mashkullore që nga dita e lindjes së Davidit.

Foto: arkivi privat

Ju konsideroheni një grua e bukur dhe tërheqëse. E konsideroni një avantazh në ndërtimin e karrierës suaj?

– Bukuria shpesh mund të jetë një mallkim. Por shpesh një buzëqeshje hap shumë dyer. Është e vështirë të përballesh me “sulme” nga persona që duan të të përvetësojnë, nuk mund të ndajnë punën dhe emocionet. Por gjithmonë ka njerëz profesionistë. Është e rëndësishme të mbani veten.

Shpesh dini të publikoni foto provokuese. Përballeni me komente të pakëndshme dhe sa ndikojnë ato tek ju?

- Pas pandemisë së koronavirusit, unë isha i pari që nisa të këndoja dhe me guxim "u hodhëm në ujë të ftohtë". Unë fejohesha çdo fundjavë dhe ishte pikërisht kjo që dënohej – veshjet e mia provokuese dhe këngët serbe që këndoja. Pas pak fillova ta shihja mënyrën time të veshjes seksi tek këngëtarët e tjerë të estradës që filluan të këndonin turbo-folk. Pra, njerëzit janë të tillë - ata gjykojnë së pari, dhe pastaj marrin ide. Dhe komente të këqija… që do të ekzistojnë gjithmonë.

Foto: arkivi privat

Keni mbështetje nga prindërit tuaj? Çfarë keni trashëguar prej tyre dhe jeni një nënë e rreptë?

- Unë kam pasur gjithmonë mbështetjen e prindërve të mi dhe prej tyre kam trashëguar vlerat reale. Unë nga ana tjetër nuk jam një nënë e rreptë, por duke qenë se kam edhe rolin e babait, ndonjëherë duhet të jem strikte.

Modeling apo karrierë muzikore? Cilat janë planet tuaja për të ardhmen?

- Modelingu është ëndrra ime e realizuar - kurora e parë në moshën 15-vjeçare dhe më pas sfilata për markat botërore, sesione fotografike, tituj ballkanikë dhe botërorë.
Megjithatë, muzika është një dashuri dhe frymëzim i pafund. Këto ditë do të shkoj në Beograd, ku duhet të përfundoj një video me Snek Media. Kënga është vepër e të madhit Darko Dimitrov. Sa i përket shfaqjeve, do të ketë të reja edhe për to.

Foto: arkivi privat

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës