Nënë e zhdukur me tre fëmijë në Minesota, trupat e dy prej fëmijëve u gjetën në një liqen

Policia amerikane / Foto: Profimedia

Trupat e dy prej tre fëmijëve që u zhdukën mbrëmë së bashku me nënën e tyre janë gjetur në një liqen në shtetin amerikan të Minesotës, raportojnë mediat amerikane.

Kërkimet për nënën dhe një tjetër prej fëmijëve janë ende në vazhdim, dhe kërkuesit besojnë se fëmijët janë mbytur qëllimisht.

Asnjë nga viktimat dhe ata që janë në kërkim nuk janë emëruar, shtuan mediat amerikane.

Babai i fëmijëve të plagosur u gjet i vdekur mëngjesin e djeshëm në një rimorkio në qytetin Maplewood, pranë Minneapolis dhe policia përcaktoi se atë ditë bashkë me fëmijët u zhduk edhe nëna e tyre.

Nënkoloneli i policisë Maplewood, Joe Steiner tha se makina dhe këpucët e gruas që i përkisnin fëmijëve u gjetën pranë liqenit Vadnais rreth orës 16:XNUMX.

Në kontrollin e liqenit është gjetur trupi i një fëmije, ndërsa trupi i një tjetri është gjetur gjatë natës.

Autoritetet besojnë se të tre fëmijët ishin nën moshën pesë vjeç, raportuan mediat amerikane.

- Nuk ka asgjë më tragjike se humbja e fëmijëve të vegjël, tha sherifi i kontesë Ramsey Bob Fletcher në një konferencë për shtyp, duke shtuar se ka të ngjarë të ishte një vrasje e trefishtë.

Video e ditës