Isak Shabanovic pushton Amerikën, me imazh të ri dhe top formë: Për një muaj e gjysmë humba 20 kilogramë, madje hëngra qebap!

Foto: Promo

Isak Shabanoviq u bë një yll brenda natës pasi tregoi vokalin dhe karizmën e tij të mahnitshme në spektaklin muzikor "Grand Stars". Dhe pasi u bë i njohur jo vetëm në rajon, por edhe në diasporë, ai vendosi se ishte koha e duhur për të filluar të ushqehej shëndetshëm dhe të humbiste peshë.

Pak vite më parë, djali nga qyteti malazez i Bijelo Polje ka mahnitur gjyqtarët dhe publikun me performancën e tij të parë në “Grand Stars”. Që atëherë, karriera e tij ka qenë në ngritje, dhe këtë vit ai filloi të angazhohej në një biznes fitimprurës - marrjen me qira të vjetërsisë. Ndërkohë, me rritjen e famës së tij në rajon, Isaku vendosi të ndryshojë edhe pamjen e tij, duke u shndërruar nga një djalë topolak në një burrë të pashëm.

Ai humbi madje 20 kilogramë dhe arrin të mbajë top-formën. Tani, teksa përgatitet për një turne në shumë qytete në SHBA që fillon më 8 shtator, ajo i është përkushtuar sërish dietës së liposuksionit për të sjellë në perfeksion format e saj trupore. Por edhe për të “karikuar” me energji, sepse pikërisht ky protokoll garanton humbje peshe pa rënie energjie, por përkundrazi – karikimin maksimal të “baterive”.

Foto: Promo

Ai vendosi të dukej më mirë në skenë

Shabanoviq për një kohë të gjatë vuante nga pesha e tepërt, e cila i shkaktonte dhimbje në shtyllën kurrizore, gjunjë dhe ijë, lodhej shpejt dhe ndjeu mungesë energjie, por nuk kishte vullnet të mjaftueshëm për të “prerë”, kështu që shpesh thoshte fjalia "nga e hëna do të filloj me dietë". Më parë ndiqte dieta të ndryshme, por pesha i kthehej gjithmonë. Ai pranon se të gjithë i thanë se duhej të humbiste peshë dhe se do të këndonte më mirë dhe do të dukej më mirë në skenë. Në një bisedë me yjet e tjerë të njohur të estradës, Isaac mësoi për dietën e liposuksionit dhe se në këtë mënyrë shumë prej tyre ruajnë top format. Ai mendoi, pse të mos e provonte edhe ai. Ai ra në kontakt me “International Health” dhe me ndihmën e ekipit të ekspertëve nisi protokollin e humbjes së peshës. Dhe këtu fillon historia e tij e suksesit.

Dhimbja në shtyllën kurrizore u zhduk me peshën

Tashmë në 14 ditët e para ai humbi gati 10 kg, dhe në muajin e parë edhe 15 kg. Gjatë protokollit të humbjes së peshës, Isaku punoi, udhëtoi, përgatiti shfaqje dhe nuk ndjeu rënie të energjisë, nervozizmit apo urisë. Ai thotë se në Sarajevë ka ngrënë edhe qebap, të cilët lejohen në dietën e liposuksionit, por sigurisht pa simite. Shabanoviq tregon se mënyra e re e të ushqyerit nuk ishte aspak e vështirë për të dhe se nuk kishte krizë për ushqimet, brumin dhe ushqimet e tjera me kalori, të cilat deri vonë i konsumonte. Me shtimin në peshë, dhimbja në shtyllën kurrizore që më parë i ishte zhdukur. Dhe kur pa se si i “shkrinte” stomaku, se vëllimi i kishte ndryshuar, vendosi të shkonte deri në fund. Dhe kështu, për një muaj e gjysmë ai “humbi” 20 kilogramë! Ai thotë se thelbi i dietës së liposuksionit është të hani yndyrna dhe proteina të shëndetshme dhe të reduktoni marrjen e karbohidrateve. Megjithatë, kjo nuk bëhet vetëm me ushqim, por dieta përfshin edhe suplemente dhe aksesorë të caktuar në formën e pijeve proteinike.

Kjo është, nuk është një dietë në kuptimin klasik, por një trajtim i testuar klinikisht i terapisë dietë për humbje të shpejtë të peshës, i cili funksionon në parimin e detyrimit të trupit për të ngrënë rezervat e tij të yndyrës. Fibrat bimore dhe aminoacidet përdoren si mjete ndihmëse, të cilat sigurojnë ekuilibër ushqyes, dhe i gjithë protokolli bazohet në dietën mesdhetare.

Meqë ra fjala, dieta me liposuksion është shumë e popullarizuar në rajon dhe praktikohet nga shumë yje. Me ndihmën e protokollit për humbje peshe, Neda Ukraden, Susana Mançiq, Željko Samardžić, Halid Bešlić, Dejan Matić e shumë të tjerë, madje edhe Kolinda Grabar Kitarović.

Programoni një konsultë dhe konsultim falas në Lipo Diet Center të International Health Macedonia (Rruga Dimitrie Cupovski 22, përballë ish-McDonald's) ose telefononi në 02 3151714, 070 535033. Protokolli i humbjes së peshës mund të Ju gjithashtu mund të porosisni në adresën tuaj të shtëpisë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës