“Intermezzo” dhe “Mosh” iu ndalua puna për 10 ditë, punonin më vonë se sa lejohej.

Komuna Qendër / Foto: Free Press

Për shkak të tejkalimit të orarit të punës deri në orën 1:10, inspektimi i tregut ka hartuar procesverbal për mbylljen dhe ndalimin e punës së kafeneve “Intermezzo” dhe “Mosh” për XNUMX ditë. Solucionet do të dorëzohen në lokale gjatë ditës së sotme dhe më pas do të vulosen, njoftuan nga Komuna Qendër.

Pas ankesave në rritje të qytetarëve për muzikë të lartë nga objektet hotelierike dhe mosrespektim të orarit të punës gjatë natës, Drejtoria Komunale për Punë Inspektuese në bashkëpunim me Inspektoratin Shtetëror të Tregut, fundjavën e kaluar kanë kryer inspektim në disa lokale.

- Komuna Qendër vazhdimisht pranon ankesa nga qytetarët për muzikë të lartë dhe mosrespektim të orarit të punës, pas së cilës në disa raste ka shqiptuar gjoba për zhurmë. Komuna Qendër edhe një herë apelon te të gjithë menaxherët dhe pronarët e objekteve hotelierike në komunë që t'i përmbahen rregulloreve ekzistuese, të jenë të kujdesshëm ndaj banorëve që jetojnë në afërsi të objekteve të tyre dhe t'i përmbahen Ligjit për Mbrojtje nga Zhurma. në Mjedis – apelojnë nga Komuna.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës