Interi deri në fitoren ndaj Leçes në minutën e 95-të

Denzel Dumfries i dha Interit një triumf/foto: EPA-EFE/ABBONDANZA SCURO LEZZI

Lojtarët e Interit e nisën sezonin në Serinë A me një fitore të vështirë në rrugëtim ndaj Leçes. “Nerazzurrët” festuan me 2:1, ndërsa golin e tre pikëve e shënuan në minutën e 95-të.
Pas një goditje këndi, Denzel Dumfries tronditi rrjetën e Vladimir Falcone, i cili po bënte mrekulli në portë.

Interi kaloi në epërsi në minutën e 2-të falë golit të të kthyerit nga Milano, Romelu Lukaku, por nikoqiri barazoi në fillim të pjesës së dytë me anë të Asan Cesay.

Goli i pësuar bëri që trajneri i Interit, Simone Inzaghi, të hidhte gjithçka në një karton, sulmin. Pati raste para golit të Falcone, por Lukaku, Edin Dzeko, Federico Dimarco humbën, Dumfries goditi shtyllën por nuk gaboi në sulmin e fundit të lojës.

Torino ka festuar me 1:2 identike në vizitën e debutuesit në Serie A, skuadrës së Monzas.