Indonezia merr trenin e saj të parë me shpejtësi të lartë, një projekt prej 7,3 miliardë dollarësh

Treni i parë me shpejtësi të lartë në Indonezi / Foto EPA-EFE/ADI WEDA

Indonezia ka hapur hekurudhën e saj të parë me shpejtësi të lartë, një projekt prej 7,3 miliardë dollarësh i mbështetur nga Kina nën Iniciativën e saj Brez dhe Rrugë.

Presidenti Joko Widodo nisi shërbimin, i cili lidh kryeqytetin Xhakarta me Bandung, një qendër kryesore ekonomike. Hekurudha quhet Wush, një akronim në Bahasa Indonezi që përkthehet në kursim kohe dhe besueshmëri. Widodo ka prioritizuar projekte si Wushu për të lehtësuar bllokimin e trafikut të rëndë të vendit.

Presidenti indonezian në nisjen e trenit të parë me shpejtësi të lartë në Indonezi / Foto EPA-EFE/ADI WEDA

Hekurudha fillimisht ishte planifikuar të hapej në vitin 2019, por u vonua për shkak të mosmarrëveshjeve për tokën, pandemisë dhe tejkalimit të buxhetit prej 1,2 miliardë dollarësh. Inaugurimi i së hënës u shty nga e diela për të përshtatur orarin e Jokowi.

Wushu operohet nga PT KCIC, një sipërmarrje e përbashkët e përbërë nga katër kompani shtetërore indoneziane dhe Pekin China Railway International. Treni mund të arrijë një shpejtësi deri në 350 km/h me një udhëtim që përshkon 142 km.

Zyrtarët indonezianë thonë se hekurudha me shpejtësi të lartë pritet të përmirësojë produktivitetin ekonomik. Ata gjithashtu theksojnë faktin se trenat ushqehen me energji elektrike, gjë që do të ndihmojë në uljen e emetimeve të karbonit në vend, raporton BBC.

Treni i parë me shpejtësi të lartë në Indonezi / Foto EPA-EFE/ADI WEDA

Bandung, kryeqyteti i provincës Java Perëndimore, konsiderohet si përgjigja e Indonezisë ndaj Silicon Valley. Ka negociata për të zgjeruar Wush në Surabaya, një qytet port i madh dhe kryeqytet i provincës Java Lindore.

Disa kritikë thonë se kostoja e madhe e projektit mund të ndikojë në financat publike të Indonezisë, të cilat tashmë janë të tendosura nga pandemia. Jokowi ra dakord të përdorë fondet shtetërore për të ndihmuar projektin të kapërcejë vonesat.

Projekti është pjesë e iniciativës 10-vjeçare të Presidentit kinez Xi Jinping, një brez dhe një rrugë, një plan ambicioz për të lidhur Azinë me Afrikën dhe Evropën përmes një sërë rrjetesh tokësore dhe detare përmes investimeve në infrastrukturën lokale.

Indonezia, ekonomia më e madhe e Azisë Juglindore, po kërkon në mënyrë aktive investime nga Kina, partneri i saj më i madh tregtar.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës