Kokëfortësia si recetë për fitore: Tre garues të tjerë mbetën në garën e gënjeshtrave në Mal të Zi

Foto: Facebook/Agjencia Anatolia

Gara e shtrirjes në Mal të Zi vazhdon ende dhe sot është dita e 44-të që garuesit shtrihen. Kanë mbetur edhe tre të tjera dhe deri më tani kjo duket se është kthyer në një sfidë psikologjike dhe çmimi e ka humbur kuptimin për momentin, shkruan Blitz serb.

Të tre garuesit e mbetur janë nga Mali i Zi, kështu që në fund, kur të përfundojë kjo garë, titulli dhe 1.000 euro do të mbeten në atë vend.

Në etno-fshatin Brezna pranë Pluzhinës, janë dy gra dhe një burrë në mesin e tre garuesve.

- Kam ardhur për çmimin. Por tani, pas kaq ditësh, inati ka funksionuar dhe më duhet të shtrihem deri në fund, madje më shumë se 45 ditë - tha një garuese për H1, e cila nuk i mungon asgjë teksa shtrihet dhe pretendon se ka pushuar gjatë këtij konkursi. .

Ky konkurs mbahet për herë të 12-të dhe pjesëmarrësit kanë të drejtën e pushimit prej 15 minutash çdo tetë orë. Ata e përdorin atë kohë për nevojat e tyre fiziologjike, por pretendojnë se mund të ushtrohen edhe gjatë asaj kohe.

Menaxheri Boris Krunic shprehet se kjo është hera e parë që konkursi zgjat kaq shumë.

- Nuk jam ndjerë kurrë më mirë, thjesht kam bërë dush, kam ardhur nga një pushim, kështu që njerëzit mos u shqetësoni - tha garuesi Filip Knezheviq.

Ndërsa garuesja Gordana Filipoviq tregon se familja e saj aktualisht po e përkrah dhe nuk po nguten me të.

Fjala vjen, rekordin deri në këtë vit e mbante Dubravka Aleksiq nga Podgorica, e cila u shtri për 117 orë, ndërsa këtë vit garuesit u shtrinë tashmë 317 orë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës