Në kujtim: Ndërroi jetë Anton Andov, redaktor i postproduksionit të "Sloboden Pechat".

Ai vdiq papritur dje në moshën 55-vjeçare Anton Andov, post-produksioni dhe redaktori grafik në “Shtypi i lirë".

Kolegu ynë Anton la gjurmë në produksionin maqedonas me karrierën e tij të pasur profesionale. Ai ka qenë më parë pjesë e ekipeve të televizionit A1, televizionit Channel 5 dhe produksioneve “Video Lab” dhe “Prva Production”.

Varrimi do të bëhet nesër, më 18 Prill 2024, në Varrezat e Qytetit të Butelit. Eshtrat do të ekspozohen në kapelën “Butel”, nga ora 12:13 deri në XNUMX:XNUMX.

Shpirti i tij gazmor, kolegjialiteti dhe arritjet e tij do të mbahen mend përgjithmonë. Ai la pas gruan dhe dy fëmijët.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës