Elon Musk kishte binjakë me drejtorin e kompanisë së tij: miliarderi tani ka nëntë fëmijë

Foto: Flickr/ Profimedia

Miliarderi amerikan Elon Musk ai u bë baba i binjakëve në nëntor 2021, por kjo është bërë publike vetëm tani. Përkatësisht, Musk dhe nëna e binjakëve, Siobhan Zillis, ka dorëzuar kërkesë në gjykatë që fëmijët të kenë mbiemrin e babait, si dhe mbiemrin e nënës si pjesë të emrit të mesëm, shkruan “Business Insider”, duke iu referuar dokumenteve të gjykatës si burim, transmeton. Sky News.


Siobhan Zillis është CEO i fillimit të inteligjencës artificiale të Musk, Neuralink.

Një gjykatës në Teksas e pranoi kërkesën një muaj më vonë dhe pas lajmeve të fundit për pasardhësit, numri i fëmijëve të Elon Musk, me sa dihet për publikun e gjerë, është rritur në nëntë.

Ai kishte dy fëmijë me këngëtaren kanadeze Grimes, dhe pesë me ish-partneren Justin Wilson.

maskë ilon, grila
Elon Musk dhe Grimes/ Foto: Profimedia

Siobhan Zillis thuhet se lindi binjakë në nëntor 2021, disa javë para se Musk dhe Grimes të mirëpritnin fëmijën e tyre të dytë. Në atë kohë, Musk tha se ai dhe këngëtarja ishin në një "gjysmë lidhje".

Ata kanë lindur vetëm disa javë para se Musk dhe ish e dashura e tij Grimes të mirëpritnin vajzën e tyre Exu Dark Siderel. Të dy kanë edhe një djalë X Æ A-Xii.

Musk nga martesa e tij me Justin Wilson ka: Griffin, Vivian Jenna, Kai, Sakson и Damian.

Siobhan Zillis filloi të punojë për Neuralink në maj 2017, në të njëjtën kohë u emërua drejtoreshë e projektit të inteligjencës artificiale në Tesla, ku punoi deri në vitin 2019.

Elon Musk dhe Justin/ Foto: Printscreen/Youtube

Ajo gjithashtu shërbeu në bordin e kompanisë kërkimore të inteligjencës artificiale Open AI, sipas profilit të saj në LinkedIn.

Business Insider raporton se Zillis kishte për detyrë të drejtonte Twitter-in pasi Musk mori përsipër gjigantin e mediave sociale, por blerja e manjatit të diskutueshëm është lënë përkohësisht në pritje.

Nga rruga, Zillis është një yll në rritje në perandorinë e Musk. E lindur në Markham, Ontario, Zillis u diplomua në Yale në vitin 2008 me një diplomë në ekonomi dhe filozofi, ku gjithashtu luajti portiere në ekipin e grave të hokejit mbi akull. Një atlete e përjetshme, ajo është fotografuar në rrjetet sociale duke bërë sërf, zip-lining dhe ngjitje në akull. Pasi filloi karrierën e saj në IBM, ajo iu bashkua fondit të kapitalit sipërmarrës në fazën e hershme Bloomberg Beta, ku drejtoi investimet në të dhëna dhe mësimin e makinerive. Ajo ishte në listën e "Forbes 30 nën 30" në kategorinë e kapitalit sipërmarrës në 2015.

maskë ilon
Elon Musk dhe Natasha Bassett / Foto: EPA-EFE

Ndërkohë, Elon Musk ka një të dashur të re. Në maj u filmua në resortin luksoz të St Tropez me aktoren australiane Natasha Bassett.

FOTO | “Elon Musk ka një të dashur të re”: Kush është aktorja 23-vjeçare që i fitoi zemrën?

FOTO | Sa trashëgimtarë ka Elon Musk, pronari i ri i Twitter?

FOTO | Sa trashëgimtarë ka Elon Musk, pronari i ri i Twitter?

Video e ditës