Igor Klimenko është ministri i ri i Punëve të Brendshme të Ukrainës

Igor Klimenko / Foto MPB

Parlamenti ukrainas e emëroi sot Igor Klimenko për një ministër të ri të Brendshëm.

Në seancën e sotme të Rada Verkhovna, Ministri i ri i Punëve të Brendshme prezantoi kryeministrin e Ukrainës, Denys Shmygal dhe vendimi për emërimin e Klimenkos u mbështet nga 321 nga gjithsej 450 deputetë, tha deputeti Yaroslav Zheleznyak, raportuar nga Agjencia Unian.

Pas vdekjes së ministrit të mëparshëm Denis Monastirski, i cili vdiq në një aksident helikopteri dy javë më parë, Klymenko u emërua ushtrues detyre i ministrit të Punëve të Brendshme të Ukrainës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës