IDF: Numri i të vdekurve të ushtarëve izraelitë në Gaza rritet në 97

Foto: EPA-EFE / ALAA BADARNEH

Numri i ushtarëve të vrarë gjatë ofensivës tokësore kundër Hamasit është rritur në 97, tha ushtria izraelite.

Forcat e Mbrojtjes të Izraelit (IDF) thanë se katër ushtarë izraelitë u vranë dje dhe sot gjatë luftimeve në pjesën jugore të Rripit të Gazës dhe një u dorëzua pas plagëve të marra më 7 tetor.

Ata shtojnë se 12 ushtarë të tjerë nga disa njësi janë plagosur rëndë gjatë luftimeve të djeshme dhe të sotme në Gaza.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës