Dhe Zagrebi fitoi në Manastir, humbjen e dhjetë për Eurofarm Pelisterin në Champions League

Foto: RC Europharm Pelister

Kampioni maqedonas Eurofarm Pelister ka mbetur pa fitore edhe pas dhjetë ndeshjeve në Ligën e Kampionëve në hendboll pasi sonte PPD kroate e Zagrebit ka festuar fitore me 21:23 në Manastir.

Mysafirët nga Kroacia kishin një avantazh që në fillim të lojës dhe kështu ishte pothuajse gjatë gjithë lojës. Tashmë në pjesën e parë Zagrebi fitoi epërsi prej pesë golave ​​(5:10), ndërsa në pushim maqedonasit arritën të arrijnë në 10:13.

Në pjesën e dytë, Pelisteri vetëm një herë, diku në mesin e kësaj periudhe, arriti në barazimin në 18:18, por Manastiri nuk arriti ta shfrytëzojë atë shans të plotë, kështu që deri në fund, megjithëse patëm një fund të pasigurt, Pelisteri. sërish mbeti pa pikë.

Në sulm, individët më të mirë në E. Pelister ishin Kuzmanovsky me tetë dhe Petroviç me katër goditje, ndërsa Gedban ai bëri 13 pritje në portë. Me meritë, individi më i mirë i ndeshjes ishte portieri i skuadrës kroate, Mandiq me 20 pritje.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës