Edhe sonte është bllokuar pika kufitare Evzoni me Maqedoninë

Foto: Twitter

Fermerët grekë nga pjesa veriore e vendit në mënyrë periodike mbyllën pikën kufitare Evzoni (Bogorodicë) me Maqedoninë për qarkullim të të gjitha automjeteve, njoftoi korrespondenti i MPB-së nga Athina.

Bllokada filloi në ora 19:18 me orën lokale, gjegjësisht 20:XNUMX me kohën e Maqedonisë, dhe sipas informacioneve të korrespondentit të MPB-së nga Athina, fermerët sikur edhe dje janë mbyllur për rreth XNUMX minuta dhe më pas kanë lejuar të kalojnë veturat. për të mos krijuar radhë dhe vonesa.

Sipas të njëjtave informacione, bllokada ka zgjatur rreth një orë e gjysmë.

Fermerët grekë, pas protestës masive të mbajtur mbrëmjen e djeshme në Athinë, njoftuan se do të vendosin më tej se cilat do të jenë hapat e tyre të ardhshëm dhe nuk përjashtohet mundësia për të vazhduar me aktivitetet e mëparshme, ku përfshihet mbyllja e autostradave dhe pikave kufitare.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës