Dhe “Kontrabandistët” përfshihen në kërkimin e vajzave të zhdukura Anisa dhe Melissa

Foto: Kolazh / Facebook

Tifo grupi “Kontrabandistët” u bëri thirrje anëtarëve të tij që të përfshihen në kërkimin e dy vajzave nga Shkupi, Anisa 12-vjeçare dhe Melissa 15-vjeçare, të cilat u zhdukën dje.

“Po thërrasim anëtarët tanë nga çdo lagje, nga çdo nëngrup, nga ora 21:30 deri në orën 22:00, presim që të takohemi në sheshin Skënderbej dhe prej andej do të dalim në kërkim të motrave tona. Ne kemi nevojë për ndihmën e të gjithëve! Anisa dhe Melisa janë vajzat dhe motrat tona!”, thuhet në apelin e “Kontrabandistëve”.

Policia është vënë në kërkim të dy vajzave, prindërit e të cilave kanë denoncuar të zhdukur ditën e djeshme.

Sipas prindërve të saj, Anissa e vogël u zhduk pasi vajza e madhe, Melissa, erdhi në klasën e saj për ta thirrur jashtë klasës. Melisa më parë është larguar nga shtëpia në disa raste dhe është kthyer, sipas policisë.

Prej dy ditësh po vijojnë kërkimet për 12-vjeçaren e zhdukur nga Shkupi, ndërsa po kërkohet edhe një adoleshente 15-vjeçare me të cilën janë larguar së bashku.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës