Hurkac i dha fund serisë së fitoreve të Kyrgios

Hubert Hurkac ishte më i suksesshëm se Kyrgios në Masters në Montreal/foto: EPA-EFE/ANDRE PICHETTE

Tenisti australian Nick Kyrgios u eliminua në çerekfinalen e turneut Masters Series 1000 në Montreal. Ai u mposht nga Hubert Hurkach nga Polonia pas dy orësh lojë me 7:6,6:7,6:1.

Interesant është fakti se Hurkac e mposhti Kyrgios-in në një turne që është një përgatitje para fillimit të US Open dhe dy muaj më parë e bëri të njëjtën gjë para fillimit të Wimbledon.

Hurkac ishte më i mirë se Kyrgios në turneun Halle dhe më pas tenisti australian arriti në finalen e Wimbledon dhe me triumfin e mbrëmjes së sotme, polaki i dha fund serisë së australianit prej nëntë fitoresh radhazi.

Kundërshtari i radhës i Hurkac do të jetë më i miri i duelit mes Casper Rude dhe Felix Auger Aliasim.

Video e ditës