Humor dhe magji e çuditshme - Daniel Radcliffe do të luajë "Weird-Al" Yankovic "në një film të ri biografik

daniel Radklif vird al Jankoviç
Foto: Printscreen / Instagram

Ylli i aktorit, të cilin e kemi të vështirë ta ndajmë nga fotografia e Harry Potter-it, do të jetë ylli kryesor në filmin e ardhshëm biografik të Jankovic, "WEIRD: The Al Yankovic Story". Daniel Radcliffe do të luajë një fitues të Grammy, muzikant dhe ikonë parodi pop në një film që fokusohet në karrierën e tij pjellore.

“Filmi biografik nuk frenon asgjë, duke eksploruar çdo aspekt të jetës së Jankoviçit, nga ngritja e tij meteorike në famë me hitet e hershme si 'Eat It' dhe 'Like a Surgeon', në lidhjet e tij të tmerrshme të dashurisë me të famshëm dhe shthurjen e famshme të jetës. “, thuhet në njoftimin zyrtar të filmit.

"E çuditshme: Historia e Al Yankovic" e çon audiencën në një udhëtim vërtet të jashtëzakonshëm në jetën dhe karrierën e Jankovic, nga një fëmijë i talentuar deri te legjenda më e madhe e muzikës e të gjitha kohërave.

“Kur filmi im i fundit UHF doli në vitin 1989, u betua solemn fansave të mi se do të publikoja një film të madh çdo 33 vjet si orë. Jam shumë i lumtur të them se jemi në kohë. Dhe unë jam absolutisht i emocionuar që Daniel Radcliffe do të më portretizojë në film. "Nuk kam aspak dyshim se ky është roli që brezat e ardhshëm do ta kujtojnë," tha Jankoviç në një deklaratë.

I shkruar nga Jankovic dhe Eric Appel (i cili do të jetë edhe regjisori), filmi i prodhuar nga "Funny or Die" dhe "Tango", do të jetë ekskluzivisht falas në Roku Channel. Prodhimi fillon në Los Angeles në shkurt.

Marrja përsipër e jetës dhe karrierës së Jankovic është vetëm zgjedhja e fundit në listën e gjatë dhe magjepsëse të roleve të Harry Potter të Radcliffe. Nga luajtja e një trupi të pajetë në "Swiss Army Man" nga viti 2016 tek zuzari gazmor në "Now You See Me 2", te të gjitha skenat e tij në "Miracle Workers" në "TBS" - është e qartë se Radcliffe është i përkushtuar ndaj devijimeve të mëdha. nga djali një magjistar që luajti për më shumë se një dekadë.

“Në fakt e kuptova se është tepër çliruese të bësh gjënë më të madhe që mund të bësh ndonjëherë shumë herët. Puna me sukses financiar, ka mbaruar. Pra, bëni gjëra që ju bëjnë të lumtur… Për shembull, për çdo regjisor atje që ishte si, "Unë mund ta shoh atë vetëm si Harry Potter", kishte të paktën një që tha: "Pyes veten nëse kjo do të bënte një gjë vërtet të çuditshme ?" “Edhe unë!”, tha Radcliffe vitin e kaluar.

Video e ditës