Puna humanitare e Dimitar Atanasovskit: “Në mes të stuhisë ka ndihmuar një të panjohur, ka pasur 20 litra ujë dhe është goditur nga breshri”

Foto: Screenshot/Instagram

Shkupi dje është përfshirë nga reshje të rrëmbyeshme, erë e fortë dhe shfaqja e breshërit, gjë që ka habitur një numër të madh të shkupjanëve.

Këngëtarja maqedonase Sara Kostadinovska, i njohur si Sarah Mace, ndau se bashkëshorti i saj, prezantuesja Dimitar Atanasovski, ka bërë një vepër humanitare dhe ka ndihmuar pa rezerva një person të panjohur në furtunë.

“Ndaloi me grep për ta tërhequr, për të ndihmuar një person të rastësishëm në rrugë, se është gjigant, prandaj”.

Me dy fëmijë të fjetur në makinë, duke bërë ujë të gjallë, për qëllimin e pastër për të ndihmuar dikë, me muhabetin se 'do të bënte të njëjtën gjë po të mundte'...

Jo për të përfytyruar sa human është në Insta, as për Facebook, as për 'ja çfarë bëra'... Thjesht sepse rrallëherë është shpirt i mirë. Je njeri i madh Dimitar Atanasovski, prandaj të do Universi”, ka shkruar ajo në profilin e saj në Instagram.

“Aquaman dhe unë”, shtoi ajo, duke theksuar se sa krenare ishte për të dashurin e saj.

FOTO | Vajza e Sarah Mace dhe Dimitar Atanasovski festuan ditëlindjen e saj të tretë: I njëjti model flokësh si nëna dhe një festë përrallore

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës