VIDEO: Persona të maskuar kanë zbritur flamurin e kishës dhe kanë vendosur një shqiptar para kishës së Popova Shapkës

foto: facebook

Një prift ka raportuar në polici se persona të panjohur kanë hequr flamurin e kishës nga një direkë në pronën e kishës në Popova Shapka.

Dy persona të maskuar kanë zbritur flamurin e Kishës Ortodokse Maqedonase-Arqipeshkvisë së Ohrit nga shtiza e flamurit përballë kishës së Shën Naumit të Ohrit, më pas është vendosur flamuri i Shqipërisë. Kryetari i këshillit kishtar rastin e ka raportuar në SVR Tetovë. Ngjarja është regjistruar nga kamerat e vëzhgimit.

“Në orën 18.05:XNUMX në SVR Tetovë, prifti i kishës “Shën Naum Ohridski Chutotvorec” në Popova Shapka ka raportuar se flamuri i kishës është hequr nga direku i kishës nga një person NN dhe një flamur i Shqipërisë. është vendosur aty”, njofton Marjan Josifoski, zëdhënës i SVR Tetovë.

Tashmë policia po merr masa për zbardhjen e rastit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës